Wydział Filozoficzny

Adres:
ul. Gołębia 24 pok 24, 31-007 Kraków
tel. (+48 12) 663-11-52, (+48 12) 663-11-98, (+48 12) 663-14-77
fax. (+48 12) 430-14-75
e-mail: filozof@uj.edu.pl
Strona internetowa: www.phils.uj.edu.pl

Dziekan:
prof. dr hab. Jarosław Górniak
e-mail: jaroslaw.gorniak@uj.edu.pl

Prodziekan ds. ogólnych:
prof. dr hab. Małgorzata Kossowska
e-mail: malgorzata.kossowska@uj.edu.pl

Prodziekan ds. dydaktycznych:
dr hab. Jacek Nowak
e-mail: jacek.nowak@uj.edu.pl  


STRUKTURA WYDZIAŁU

INSTYTUT FILOZOFII
ul. Grodzka 52, 31-044 Kraków
tel. (+48 12) 663-17-38
fax. (+48 12) 422-49-16
strona internetowa: http://www.filozofia.uj.edu.pl

Dyrektor: dr hab. Jerzy Gołosz
e-mail: jerzy.golosz@uj.edu.pl
Z-ca Dyrektora ds. dydaktycznych: dr hab. Steffen Huber
e-mail: steffen.huber@uj.edu.pl
Z-ca Dyrektora ds. ogólnych: dr Leszek Wroński
e-mail: leszek.wronski@uj.edu.pl

  • Zakład Badań nad Etyką Zawodową
    tel. (+48 12) 663-18-62
    Kierownik: prof. dr hab. Włodzimierz Galewicz
    e-mail: w.galewicz@uj.edu.pl
  • Zakład Epistemologii
    tel. (+48 12) 663-18-74
    Kierownik: prof. dr hab. Tomasz Placek
    e-mail: tomasz.placek@uj.edu.pl
  • Zakład Estetyki
    tel. (+48 12) 663-18-33
    Kierownik: prof. dr hab. Krystyna Wilkoszewska
    e-mail: krystyna.wilkoszewska@uj.edu.pl
  • Zakład Etyki
    tel. (+48 12) 663-18-26
    Kierownik: prof. dr hab. Marek Drwięga
    e-mail: marek.drwiega@uj.edu.pl
  • Zakład Filozofii Kultury
    tel. (+48 12) 663-17-44
    Kierownik: dr hab. Piotr Mróz
    e-mail: piotr.mroz@uj.edu.pl
  • Zakład Kognitywistyki
    tel. (+48 12) 663-17-99
    Kierownik: dr hab. Adam Chuderski
    e-mail: adam.chuderski@uj.edu.pl
  • Zakład Filozofii Nauk Przyrodniczych
    tel. (+48 12) 663-17-41
    Kierownik: dr hab. Jerzy Gołosz
    e-mail: jerzy.golosz@uj.edu.pl
  • Zakład Filozofii Polskiej
    tel. (+48 12) 663-18-37
    Kierownik: dr hab. Steffen Huber
    e-mail: steffen.huber@uj.edu.pl
  • Zakład Historii Filozofii
    Sekretariat: tel. (+48 12) 422-49-16
    Kierownik: prof. dr hab. Justyna Miklaszewska
    e-mail: justyna.miklaszewska@uj.edu.pl
    tel. (+48 12) 663-18-01 (pok. 92)
    Collegium Broscianum, ul. Grodzka 52, 31-044 Kraków
  • Zakład Logiki
    tel. (+48 12) 663-17-25
    Kierownik: p.o. prof. dr hab. Wojciech Suchoń
    e-mail: wojciech.suchon@uj.edu.pl
  • Zakład Ontologii
    tel. (+48 12) 663-18-82
    Kierownik: dr hab. Sebastian Kołodziejczyk
    e-mail: sebastian.kolodziejczyk@uj.edu.pl
  • Pracownia Retoryki Logicznej
    tel. (+48 12) 663-18-00
    Kierownik: prof. dr hab. Wojciech Suchoń
    e-mail: wojciech.suchon@uj.edu.pl
  • Biblioteka
    tel. (+48 12) 663-17-24
    Kierownik: mgr Małgorzata Rajca
    e-mail: malgorzata.rajca@uj.edu.pl

 

INSTYTUT PEDAGOGIKI
ul. Batorego 12, 31-135 Kraków
tel. (+48 12) 634-03-93, (+48 12) 622-39-36
strona internetowa: http://www.pedagogika.uj.edu.pl
e-mail: ipedagog@uj.edu.pl

Dyrektor: dr hab. Anna Gaweł
e-mail: anna.gawel@uj.edu.pl
Z-ca Dyrektora ds. dydaktycznych: dr Bożena Czerska
e-mail: bozena.czerska@uj.edu.pl
Z-ca Dyrektora ds. badań i rozwoju: dr hab. Katarzyna Wrońska
e-mail: katarzyna.wronska@uj.edu.pl

  • Zakład Pedagogiki Ogólnej i Filozoficznej
    Kierownik: dr hab. Katarzyna Wrońska
    e-mail: katarzyna.wronska@uj.edu.pl
  • Zakład Pedagogiki Społecznej i Andragogiki
    Kierownik: dr hab. Ewa Bobrowska
    e-mail: ewa.bobrowska@uj.edu.pl
  • Zakład Pedagogiki Szkolnej i Dydaktyki Akademickiej
    Kierownik: dr hab. Anna Sajdak-Burska
    e-mail: a.sajdak@uj.edu.pl
  • Zakład Pedagogiki Szkoły Wyższej i Polskiej Myśli Pedagogicznej
    Kierownik: prof. dr hab. Janina Kostkiewicz
    e-mail: janina.kostkiewicz@uj.edu.pl
  • Zakład Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji
    Kierownik: dr hab. Mariusz Sztuka
    e-mail: sztuka@uj.edu.pl
  • Zakład Teorii Wychowania i Opieki
    Kierownik: dr hab. Bogusław Bieszczad
    e-mail: bogusław.bieszczad@uj.edu.pl
  • Pracownia Diagnoz Pedagogicznych
    Kierownik: dr Barbara Ostafińska-Molik
    e-mail: b.ostafinska-molik@uj.edu.pl
  • Biblioteka
    ul. Ingardena 3, 30-060 Kraków
    tel. (+48 12) 663-27-54
    e-mail: biblioteka.ip@uj.edu.pl
    Kierownik: mgr Małgorzata Gałuszka-Kostuch
    e-mail: m.galuszka-kostuch@uj.edu.pl

 

INSTYTUT SOCJOLOGII
ul. Grodzka 52, 31-044 Kraków
tel. (+48 12) 422-21-29
Strona internetowa: http://www.socjologia.uj.edu.pl

Dyrektor: dr hab. Marcin Lubaś
e-mail: marcin.lubas@uj.edu.pl
tel. (+48 12) 663-17-59
Z-ca Dyrektora ds. dydaktycznych: dr Ewa Kopczyńska
e-mail: ewa.kopczynska@uj.edu.pl
tel. (+48 12) 663-17-59
Z-ca Dyrektora ds. badań i rozwoju: dr hab. Andrzej Bukowski
e-mail: a.w.bukowski@uj.edu.pl
tel. (+48 12) 663-17-59

  • Zakład Antropologii Społecznej
    tel. (+48 12) 663-17-61
    Kierownik: prof. dr hab. Maria Flis
    e-mail: maria.flis@uj.edu.pl
  • Zakład Społecznych Badań nad Religią
    tel. (+48 12) 663-17-87
    Kierownik: prof. dr hab. Irena Borowik
    e-mail: irena.borowik@uj.edu.pl
  • Zakład Badań Problemów Ludnościowych
    tel. (+48 12) 663-17-62
    Kierownik: prof. dr hab. Krystyna Slany
    e-mail: krystyna.slany@uj.edu.pl
  • Zakład Socjologii Gospodarki, Edukacji i Metod Badań Społecznych
    tel. (+48 12) 663-17-80
    Kierownik: prof. dr hab. Jarosław Górniak
    e-mail: jaroslaw.gorniak@uj.edu.pl
  • Zakład Socjologii Komunikacji Społecznej
    tel. (+48 12) 663-17-85
    Kierownik: dr hab. Maria Świątkiewicz-Mośny
    e-mail: maria.swiatkiewicz-mosny@uj.edu.pl
  • Zakład Socjologii Sfery Publicznej
    tel. (+48 12) 663-17-48
    Kierownik: prof. dr hab. Grażyna Skąpska
    e-mail: grazyna.skapska@uj.edu.pl
  • Zakład Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej
    tel. (+48 12) 663-17-75
    Kierownik: prof. dr hab. Krzysztof Frysztacki
    e-mail: krzysztof.frysztacki@uj.edu.pl
  • Zakład Socjologii Struktur Społecznych
    tel. (+48 12) 663-17-49
    Kierownik: prof. dr hab. Krzysztof Gorlach
    e-mail: krzysztof.gorlach@uj.edu.pl
  • Centrum Analiz Zmian Kulturowych
    Rynek Gł. 8, 31-042 Kraków
    tel. (+48 12) 411-67-69
    Kierownik: prof. dr hab. Piotr Sztompka
    e-mail: piotr.sztompka@uj.edu.pl
  • Zakład Socjologii Władzy
    tel. (+48 12) 663-18-30
    Kierownik: prof. dr hab. Marek Kucia
    e-mail: marek.kucia@uj.edu.pl
  • Zakład Badań Kultury Współczesnej
    tel. (+48 12) 663-17-35
    Kierownik: dr hab. Małgorzata Bogunia-Borowska
  • Biblioteka
    tel. (+48 12) 663-17-28
    e-mail: bsocjologia@uj.edu.pl
    Kierownik: mgr Elżbieta Kapusta
    e-mail: elzbieta.kapusta@uj.edu.pl

 

INSTYTUT RELIGIOZNAWSTWA
ul.Grodzka 52, 31-044 Kraków
tel. (+48 12) 663-17-78, 663-17-79 fax. (+48 12) 663-17-46
Strona internetowa: http://www.religioznawstwo.uj.edu.pl
e-mail: ir@relig.iphils.uj.edu.pl

Dyrektor: dr hab. Lech Trzcionkowski
e-mail: lech.trzcionkowski@uj.edu.pl
Z-ca Dyrektora ds. dydaktyki: dr Robert Czyżykowski
e-mail: r.czyzykowski@uj.edu.pl  

  • Zakład Fenomenologii i Antropologii Religii
    tel. (+48 12) 663-17-50
    Kierownik: prof. dr hab. Andrzej Szyjewski
    e-mail: andrzej.szyjewski@uj.edu.pl
  • Zakład Filozofii Religii
    Kierownik: dr hab. Krzysztof Mech
    e-mail: k.mech@uj.edu.pl
    tel. (+48 12) 663-18-75
  • Zakład Historii Chrześcijaństwa
    tel. (+48 12) 663-17-20
    Kierownik: dr hab. Rafał Łętocha
    e-mail: rafal.letocha@uj.edu.pl
  • Zakład Historii Religii
    tel. (+48 12) 663-17-17
    Kierownik: dr hab. Lech Trzcionkowski
    e-mail: lech.trzcionkowski@uj.edu.pl
  • Zakład Psychologii Religii
    tel. (+48 12) 663-17-17
    Kierownik: prof. Halina Grzymała-Moszczyńska
    e-mail: halina.grzymala-moszczynska@uj.edu.pl
  • Zakład Socjologii Religii
    tel. (+48 12) 663-18-76
    Kierownik: dr hab. Dominika Motak
    e-mail: d.motak@uj.edu.pl
  • Pracownia Dokumentacji Wyznań Religijnych w Polsce Współczesnej
    tel. (+48 12) 663-17-16
    Kierownik: dr Piotr Czarnecki
    e-mail: piotr.czarnecki@uj.edu.pl
  • Pracownia Historii Relacji Chrześcijańsko-Żydowskich
    Kierownik: prof. dr hab. Krzysztof Pilarczyk
    e-mail: krzysztof.pilarczyk@uj.edu.pl
  • Biblioteka
    tel. (+48 12) 663-17-12
    e-mail: biblior@iphils.uj.edu.pl
    Kierownik: mgr Grażyna Kurdziel- kustosz
    e-mail: grazyna.kurdziel@uj.edu.pl

 

INSTYTUT PSYCHOLOGII
ul. Ingardena 6
30-060 Kraków
tel. (+48 12) 663-24-15
fax. (+48 12) 663-24-17
Strona internetowa: http://www.psychologia.uj.edu.pl
 

Dyrektor: dr hab. Michał Wierzchoń
tel. (+48 12) 663-24-03
e-mail: michal.wierzchon@uj.edu.pl
Z-ca Dyrektora ds. dydaktycznych: dr hab. Eligiusz Wronka
tel. (+48 12) 663-24-05
e-mail: eligiusz.wronka@uj.edu.pl
Z-ca Dyrektora ds. ogólnych: dr Przemysław Bąbel
tel. (+48 12) 663-24-03
e-mail: przemyslaw.babel@uj.edu.pl
 

  • Pracownia Psychologii Snu
    Kierownik: prof. dr hab. Barbara Szmigielska-Siuta
    e-mail: barbara.szmigielska-siuta@uj.edu.pl
    tel: (+48 12) 663-24-27
  • Zakład Psychologii Eksperymentalnej
    Kierownik: dr hab. Jarosław Orzechowski
    e-mail: j.orzechowski@uj.edu.pl
  • Zakład Psychologii Klinicznej
    Kierownik: prof. dr hab. Władysław Łosiak
    e-mail: wladyslaw.losiak@uj.edu.pl
  • Zakład Psychologii Ogólnej
    Kierownik: dr hab. Bartłomiej Dobroczyński
    e-mail: bartlomiej.dobroczynski@uj.edu.pl
  • Zakład Psychologii Rozwojowej i Wychowawczej im. Stefana Szumana
    Kierownik: dr hab. Marta Białecka-Pikul
    e-mail: marta.bialecka-pikul@uj.edu.pl
  • Pracownia Psychologii Dziecka
    ul. Zdrowa 6
    tel. (+48 12) 416-37-57
    Kierownik: dr Jadwiga Wrońska
    e-mail: jadwiga.wronska@uj.edu.pl
  • Zakład Psychologii Społecznej
    Kierownik: prof. dr hab. Małgorzata Kossowska
    e-mail: malgorzata.kossowska@uj.edu.pl
  • Zakład Psychologii Zdrowia
    Kierownik: dr hab. Małgorzata Opoczyńska-Morasiewicz
    e-mail: m.opoczynska-morasiewicz@uj.edu.pl
  • Zakład Psychofizjologii
    Kierownik: dr hab. Eligiusz Wronka
    e-mail: eligiusz.wronka@uj.edu.pl
  • Czytelnia Instytutu Psychologii
    ul. Ingardena 6, sala 1.08
    tel.: (+48 12) 663-24-68
    Kierownik: mgr Jarosław Bener
    e-mail: j.bener@uj.edu.pl
  • Pracownia Psychologii Emocji i Motywacji
    ul. Ingardena 6, pok. 5.02
    30-060 Kraków
    tel. (+48 12) 663-24-28
    Kierownik: prof. dr hab. Aleksandra Tokarz
    aleksandra.tokarz@uj.edu.pl
    Asystent: dr Diana Malinowska
    d.malinowska@uj.edu.pl
  • Pracownia Dydaktyki

 

  • KATEDRA PORÓWNAWCZYCH STUDIÓW CYWILIZACJI
    ul. Grodzka 52, 31-044 Kraków
    tel. (+48 12) 663-17-55
    fax (+48 12) 663-17-56
    Strona internetowa: http://www.psc.uj.edu.pl
    Kierownik: prof. dr hab. Marta Kudelska
    e-mail: marta.kudelska@uj.edu.pl

 

 

 

  • INTERDYSCYPLINARNE CENTRUM ANALIZ SPOŁECZNO-PRAWNYCH
    ul. Grodzka 52, 31-044 Kraków
    Kierownik: prof. Grażyna Skąpska
    e-mail: grazyna.skapska@uj.edu.pl

 

 

  • OŚRODEK BADAŃ NAD PRAGMATYZMEM IM. JOHNA DEWEYA
    ul. Grodzka 52, 31-044 Kraków
    tel. (+ 48 12) 663-18-33
    Kierownik: prof. Krystyna Wilkoszewska
    e-mail: krystyna.wilkoszewska@uj.edu.pl

 

  • CENTRUM BADAŃ NAD HISTORIĄ IDEI
    al. Mickiewicza 22 pok. 107B, 30-059 Kraków
    (Budynek Biblioteki Jagiellońskiej)
    Kierownik: dr hab. Riccardo Campa
    e-mail: riccardo.campa@uj.edu.pl

 

Data publikacji: 04.04.2011
Osoba publikująca: Krzysztof Gruszczyński
Data ostatniej modyfikacji: 14.03.2018

Dziennik zmian dokumentu
    Wersja Data modyfikacji Autor modyfikacji
    5.7 14.03.2018 12:02 Rafał Kiszka aktualnie przeglądana
    5.6 14.03.2018 11:49 Rafał Kiszka
    5.5 14.03.2018 11:41 Rafał Kiszka
    5.4 14.03.2018 11:25 Rafał Kiszka
    5.3 14.03.2018 11:11 Rafał Kiszka
    5.2 14.03.2018 11:00 Rafał Kiszka
    5.1 14.03.2018 10:41 Rafał Kiszka
    5.0 01.02.2018 11:43 Rafał Kiszka
    4.9 07.06.2017 09:13 Rafał Kiszka
    4.8 06.03.2017 09:31 Rafał Kiszka
    4.7 01.02.2017 08:17 Rafał Kiszka
    4.6 08.09.2016 06:49 Estera Podobińska
    4.5 08.09.2016 06:45 Estera Podobińska
    4.4 08.09.2016 06:42 Estera Podobińska
    4.3 08.09.2016 06:40 Estera Podobińska
    4.2 08.09.2016 06:38 Estera Podobińska
    4.1 08.09.2016 06:36 Estera Podobińska
    4.0 04.08.2016 15:02 Estera Podobińska
    3.9 10.11.2015 15:43 Estera Podobińska
    3.8 10.11.2015 14:59 Estera Podobińska
    3.7 10.11.2015 14:23 Estera Podobińska
    3.6 10.11.2015 14:18 Estera Podobińska
    3.5 10.11.2015 14:08 Estera Podobińska
    3.4 04.11.2015 09:14 Estera Podobińska
    3.3 01.06.2015 08:57 Estera Podobińska
    3.2 02.03.2015 08:58 Estera Podobińska
    3.1 26.01.2015 12:42 Estera Podobińska
    3.0 22.12.2014 08:48 Estera Podobińska
    2.9 03.12.2014 14:34 Estera Podobińska
    2.8 03.12.2014 14:23 Estera Podobińska
    2.7 02.12.2014 14:30 Estera Podobińska
    2.6 02.12.2014 14:29 Estera Podobińska
    2.5 02.12.2014 13:38 Estera Podobińska
    2.4 03.11.2014 15:13 Estera Podobińska
    2.3 07.10.2014 09:47 Estera Podobińska
    2.2 02.06.2014 10:09 Estera Podobińska
    2.1 21.03.2014 11:44 Estera Podobińska
    2.0 20.03.2014 11:46 Estera Podobińska
    1.9 10.12.2013 14:38 Łukasz Wspaniały
    1.8 18.11.2013 12:34 Joanna Chodór
    1.7 26.09.2013 15:32 Mariusz Kopiejka
    1.6 03.09.2012 15:30 Joanna Chodór
    1.5 03.09.2012 10:23 Joanna Chodór
    1.4 03.07.2012 10:51 Joanna Chodór
    1.3 31.01.2012 14:33 Joanna Chodór
    1.2 03.11.2011 09:49 Joanna Chodór
    1.1 05.07.2011 13:45 Joanna Chodór
    1.0 04.04.2011 04:12 Krzysztof Gruszczyński