Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Informacja o rozpoczęciu realizacji projektu partnerskiego "Małopolska Chmura Edukacyjna"

Termin rozpoczęcia: 01 stycznia 2016 r.
Termin zakończenia: 31 grudnia 2020 r.

Zgodnie z art. 33, ust 4a ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowych w perspektywie finansowej 2014-2020, podaje się do publicznej wiadomości, informację o rozpoczęciu realizacji projektu partnerskiego pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna”.

Data rozpoczęcia realizacji projektu: 01.01.2016 r.

Data zakończenia realizacji projektu: 31.12.2020 r.

Cel i uzasadnienie projektu:

transformacja procesów edukacyjnych w Małopolsce prowadzonych w grupie docelowej, którą są uczniowie klas ponadgimnazjalnych, z wykorzystaniem e-usługi edukacyjnej Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Transformacja ta będzie związana z użyciem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, z ukierunkowaniem procesów edukacyjnych na dyscypliny - przedmioty istotne z punktu widzenia inteligentnych specjalizacji regionu a także ze zwiększeniem udziału w kształceniu rozważanej grupy docelowej nauczycieli akademickich i infrastruktury dydaktycznej uczelni wyższych. W dłuższym horyzoncie czasu przewiduje się podniesienie jakości kształcenia kandydatów na studia, ich lepsze rozeznanie co do możliwych kierunków podejmowania studiów, a także zmniejszenie liczby studentów odpadających na pierwszych latach studiów. Docelowo powinno to zatem przyczynić się do poprawy efektywności studiowania.

Projekt Małopolska Chmura Edukacyjna wykorzystuje w sposób innowacyjny różne technologie ICT (Inteligentna Specjalizacja 3 - technologie informacyjne i komunikacyjne) wpisując się najlepiej w zagadnienia podspecjalizacji 3.15 Inteligentne technologie kreacyjne: Specjalizacja obejmuje całość metod, algorytmów, systemów informatycznych i innowacji organizacyjnych opartych na technologiach ICT stosowanych przy projektowaniu, produkcji i obsłudze systemów wspomagania nauczania i uczenia się.

Partnerem wiodącym w projekcie, na mocy zawartej Umowy o partnerstwie, jest Akademia Górniczo-Hutnicza.