Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uniwersytet Jagielloński-Collegium Medicum ogłasza OTWARTY NABÓR NA PARTNERA KONSORCJUM

Termin rozpoczęcia: 17 lipca 2023 r.
Termin zakończenia: 03 sierpnia 2023 r.

OGŁOSZENIE
OTWARTEGO NABORU NA PARTNERA KONSORCJUM

Uniwersytet Jagielloński ogłasza otwarty nabór na członka konsorcjum w celu wspólnego przygotowania i realizacji Projektu pod nazwą „Machine Learning - Enhanced SEpsis Prediction to prevent further development of multimorbidity of the Intensive Care Units patients in Poland - SEPSICUPOL”, w ramach otwartego konkursu na realizację badań epidemiologicznych dotyczących wielochorobowościnr ABM/2023/3, ogłoszonego przez Agencję Badań Medycznych.

A) CEL WSPÓŁPRACY

Wspólne przygotowanie oraz realizacja projektu pod tytułem: „Machine Learning - Enhanced SEpsis Prediction to prevent further development of multimorbidity of the Intensive Care Units patients in Poland - SEPSICUPOL”

B) SZCZEGÓŁY OFERTY

Postępowanie obejmuje konkurs na konsorcjanta spełniającym kryteria w zakresie współpracy przy realizacji projektu „Machine Learning - Enhanced SEpsis Prediction to prevent further development of multimorbidity of the Intensive Care Units patients in Poland - SEPSICUPOL”.

Uniwersytet Jagielloński zastrzega sobie prawo do wyboru jednego kandydata do roli członka konsorcjum. Uniwersytet Jagielloński przyjmie rolę lidera konsorcjum.

C) ZAKRES WSPÓŁPRACY

• wspólne przygotowanie, a w przypadku przyznania dofinansowania wspólna realizacja Projektu,
• uczestnictwo w przygotowaniu założeń wniosku o dofinansowanie Projektu składanego w ramach konkursu ABM,
• uczestnictwo w projektowaniu protokołu badania,
• uczestnictwo w procesie rejestracji badania,
• opracowanie planu rekrutacji pacjentów,
• uczestnictwo w analizie danych będących wynikiem badania – w tym w szczególności zastosowanie metod Uczenia Maszynowego/Sztucznej Inteligencji
• prowadzenie działań informujących do opinii publicznej nt. prowadzonego Projektu,
• współpraca w zakresie upowszechniania wyników badania,
• prowadzenie wspólnej polityki finansowej,
• inne czynności mające na celu prowadzenie skoordynowanych działań na rzecz złożenia Wniosku konkursowego, realizacji i zakończenia wspólnie realizowanego Projektu.

D) WYMAGANIA

Kandydat ubiegający się o rolę konsorcjanta musi spełniać następujące kryteria:
1. Posiadanie niezbędnej wiedzy i doświadczenia umożliwiającego realizację zadań wymienionych w punkcie C.
2. Dysponowanie bazą lokalową i potencjałem technicznym umożliwiającym realizację zadań wymienionych w punkcie C.
3. Dysponowanie potencjałem osobowym umożliwiającym realizację zadań wymienionych
w punkcie C.
4. Zgodność działania potencjalnego Konsorcjanta z celami Konsorcjum.
5. Doświadczenie w realizacji badań.

E) ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU KONKURSOWYM
Zgłoszenie powinno zawierać:
1. Dane identyfikujące podmiot wnioskujący o rolę partnera konsorcjum.
2. Oświadczenie o braku zalegania z uiszczaniem podatków, jak również z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, Fundusz Pracy, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub innych należności wymaganych odrębnymi przepisami.
3. Oświadczenie, że nie są prowadzone wobec kandydata postępowania sądowe, administracyjne, egzekucyjne, postępowania skarbowe lub karnoskarbowe, których wynik może mieć wpływ na realizację zadań określonych w projekcie.
4. Oświadczenie o braku wykluczenia z możliwości otrzymania dofinansowania w ramach konkursów organizowanych przez Agencję Badań Medycznych.
5. Opis potencjału naukowego i finansowego kandydata w zakresie opisanym w według schematu zawartego w formularzu zgłoszeniowym (Załącznik 1).
6. Dodatkowe informacje o potencjale naukowym jednostki organizacyjnej, zgodnie z następującymi punktami:

· Liczba i tytuły niekomercyjnych i komercyjnych badań prowadzonych przez jednostkę w latach 2018-2023,

· Oświadczenie o spełnianiu kryteriów zawartych w pkt. D.1-3.

Formularz zgłoszeniowy udziału w postępowaniu konkursowym znajduje się w załączniku do ogłoszenia.

Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie oświadczenia składane w ramach konkursu powinny być podpisane przez osobę/osoby upoważnioną/e do reprezentowania podmiotu składającego ofertę, zgodnie z zasadą reprezentacji wynikającą z postanowień odpowiednich przepisów prawnych lub prawidłowo spisanego pełnomocnictwa (kopię pełnomocnictwa należy dołączyć do oferty).

Osoby reprezentujące oraz wskazane do kontaktów roboczych winny otrzymać od Kandydata na Partnera Konsorcjum w imieniu Uniwersytetu Jagiellońskiego „Informację o przetwarzaniu danych osobowych” stanowiącą załącznik do Formularza zgłoszeniowego, po wcześniejszym uzupełnieniu przez Kandydata na Partnera Konsorcjum miejsc oznaczonych.

Wypełniony formularz należy przesłać mailowo na adres: badania.kliniczne@uj.edu.pl (temat wiadomości: „Konkurs na partnera konsorcjum”) z kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub dostarczyć w jednym egzemplarzu na adres:

Uniwersytet Jagielloński – Dział Nauki
ul. Podwale 3, II piętro, pok. 6
31-118 Kraków
Z dopiskiem: „Konkurs na partnera konsorcjum”
Termin składania ofert: do dnia 3 sierpnia 2023 r.

F) KRYTERIA WYBORU OFERT

Do oceny nadesłanych zgłoszeń Uniwersytet Jagielloński powoła 3- osobową Komisję. Każdy z jej członków dokona oceny punktowej zgłoszeń na podstawie następujących kryteriów:
1. Ocena potencjału naukowo-technicznego kandydata (całego podmiotu) (0-10 pkt)
2. Ocena potencjału finansowego kandydata (całego podmiotu) (0-5 pkt)
3. Ocena potencjału administracyjnego (całego podmiotu) (0-5 pkt)
4. Ocena potencjału naukowego jednostki organizacyjnej (całego podmiotu) (0-30 pkt)
Na podstawie sumy punktów przyznanych przez Komisję zostanie utworzona lista rankingowa kandydatów. Kandydat z najwyższą liczbą punktów zostanie wybrany na partnera konsorcjum.

G) OGŁOSZENIE WYNIKÓW


Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej: https://www.cm-uj.krakow.pl/index.php/collegium/aktualnosci

Od wyników nie przysługuje odwołanie. Po ogłoszeniu wyników naboru, z wybranym partnerem konsorcjum zostanie podpisana umowa konsorcjum regulująca szczegółowe warunki współpracy przy przygotowaniu i realizacji Projektu (Załącznik 2). W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiającej zawarcie umowy konsorcjum z wybranym w wyniku naboru partnerem konsorcjum, Uniwersytet Jagielloński dopuszcza możliwość zawarcia umowy konsorcjum z podmiotem, który został oceniony jako drugi na liście rankingowej.

Uniwersytet Jagielloński zastrzega sobie prawo do: podpisania umowy konsorcjum z kandydatem, którego zgłoszenie zostało najwyżej ocenione w terminie nieprzekraczalnym do dnia 25.08.2023r. oraz unieważnienia naboru bez podania przyczyny.

W przypadku unieważnienia naboru Uniwersytet Jagielloński nie ponosi odpowiedzialności za szkody jakie poniósł z tego tytułu podmiot zainteresowany zgłoszeniem swojej kandydatury lub kandydat na partnera konsorcjum, który dokonał zgłoszenia, a w szczególności nie ponosi odpowiedzialności za koszty przygotowania zgłoszenia.

H) UWAGI

Wszelkie pytania dotyczące postępowania konkursowego proszę kierować do:

Katedra Mikrobiologii Lekarskiej – Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Zakład Kontroli Zakażeń i Mykologii

Ul. Czysta 18, 21-121 Kraków
Osoba do kontaktu: Mateusz Gajda
mateusz14.gajda@uj.edu.pl

Załączniki do oferty:

1. Formularz zgłoszenia
2. Wzór umowy konsorcjum
3. Klauzula informacyjna